امريکا و خرما و خدا!

می گویم: این جا اجتماع خوش گذران است... وقتی سال ها قبل گردانندگان دولت گفتند بیچاره هایتان را بفرستید تا ما از آن ها پذیرایی کنیم... مرکز علم است٬ در این شکی نیست. اما کم تر ایدئولوژی می توان دید که از امریکا بر آمده باشد. کم تر نویسنده ی ماهری می توان یافت که آمریکایی باشد. در حقیقت می توان گفت آمریکایی ای وجود ندارد. این جا اجتماع ملت هاست. از خاور دور گرفته تا خاور میانه و اروپا و آفریقا.  آمریکا اصلیت ندارد٬ریشه ندارد هویت ندارد...اتوپیای این ها خانه های زیبا و زندگی راحت و این هاست که به آن دست یافته اند! اصلا فلسفه ی اتوپیا دست نیافتنی بودن آن است! این ها که آرزویشان تکمیل است کاری ندارند بروند بمیرند! این جا انسان ها دیر بزرگ می شوند . عمیق نیستند و اوج فعالیت مفید بچه های دبیرستانی درس خواندن است...آن قدر ول بگردند و درس بخوانند ببینند به کجا می رسند...می رسند. به خیلی جاها هم می رسند. ولی خوب این ها فقط خرما دارند ما هم فقط خدا... من هم خدا را می خواهم هم خرما را!!!!

پ.ن. این ها نظرات شخصی من در این لحظه است. هیچ دلیلی بر درست بودن آن وجود ندارد.

پ.ن. اطلاعات دزدیدیم بی اجازه ی صاحیش.  با اجازه..!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

او خرما آورد٬ من نان

او یک پله پایین آمد و من یک پله بالا

سفره ای پهن کردیم و صبحانه ای خوردیم

...

آن چه ماند خرده نانی بود و هسته ی خرما و سه استکان خالی

                                                                                                       - ایما -

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پشت درياها شهري است
كه در آن پنجره‌ها رو به تجلي باز است.
بام‌ها جاي كبوترهايي است كه به فواره هوش بشري مي‌نگرند.
دست هر كودك ده ساله شهر، شاخه ی معرفتي است.

/ 20 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
از ...

اينی که پرسيده اتوپيا چيه هنوز ۲ دبرستان نگرونده چون توی يک قستش داره

الناز

ما هم دير بزرگ ميشيم! ما هم درس می خونيم! ما هم ول می گرديم! و در آخر می ريم می ميريم! ما هيچ فرقی نداريم!

يره ...

مريم تو فضا داری آهنگ ثبت کنی ؟

بی...

اگه فضا برای آپلود کردن منظورته آره توی www.fileden.com : داشتن فضا برای عموم آزاده تا 1Gb

بی... به الناز

آره...ولی این که آرمان آدم یه زندگیه راحت باشه یا مال کسیه که خیلی سختی کشیده٬ که خوب حق داره٬ یا مال کسیه که کلا به چیزی مهم تر از خوش گذرونی و الافی (!) فکر نمی کنه! نسل قبلی ما نسل انقلاب اند و این حد اقل چیزیه که باعث می شه ما خیلی زود تر بزرگ شیم! ما ول می گردیم ولی ول گشتنای ما کتاب خوندن و این جور چیزا (اگه نگم همش٬ قسمتیش) هم هست! اینا کلا خوش گذرونی هاشون هزل ه (درست نوشتم؟) از این نمایش به اون نمایش... ۶۰ برابر ش هم وقتشونو صرف دوستان گرامیشون می کنن (!) با این حال هنوز به همه ی حرفایی که می زنم مطمئن نیستم... همین

از ...

من نه الافی می کنم نه وقت صرف دوستان می کنم حتی صرف خودم هم نمی کنم من نمی دونم چه کار می کنم ولی اين و می دونم که تحقيق می کنم !

بی...

اولا اون دوستانی که من گفتم با اون دوستان تو فرق داره!!!!! دوما کی گفته تو تحقيق می کنی؟ هر کار می کنی بکن ولی دبيرستانتو از دست نده...که فکر نکنم در حال از دست دادنش باشي!

از ...

بابا من بکی بگم من هر کار می کنم از مدرسه بندازنم بيرون عزيز تر می شم ! من می خوام از دست بدمش ولی مدرسه نمی خواد يک نابغه رو از دست بده .

بی...

آخه تو چرا انقدر کج فهمی....منظورم دوران دبيرستانه...منظورم اين سنه! افتاد؟ اول مطمدن شو معنی حرفم رو فهميدی بعد جواب بده!خوب؟

از ...

من کلا خودم آخر فهمم من خودم متمدن هستم مطمئن هم همين طور ! تا يادم نرفته يره اگه تونستی کتاب شهر های دی برگ (اسمش یادم نیست) برام بخر . البته اين برای سوغات کمه می تونی خودت چند تا چيز ديگه هم انتخاب کنی و برام بخری .